پاورپوینت مدیریت علمی تیلور (تئوریهای پیشرفته مدیریت)

پاورپوینت مدیریت علمی تیلور (تئوریهای پیشرفته مدیریت)
نوع فایل
ppt
حجم فایل
277KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
698 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

پاورپوینت مدیریت علمی تیلور (تئوریهای پیشرفته مدیریت)

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل پاورپوینت مدیریت علمی تیلور (تئوریهای پیشرفته مدیریت) را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۲۹ اسلاید زیبا و قابل ویرایش با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

تعریف مدیریت

.۱هنر انجام کار به وسیله دیگران

.۲روش استفاده بهینه از ابزار و منابع سازمان برای رسیدن به اهداف سازمانی

.۳فرایند به کارگیری مؤثر و کارآمدِ منابع مادی و انسانی ( در برنامه ریزی ، سازماندهی ، بسیج منابع و امکانات ، هدایت و کنترل ) می باشد.

که برای دستیابی به اهداف سازمانی و براساس نظام ارزش مورد قبول جامعه صورت می گیرد.

مدیریت علمی

از اواخر قرن چهاردهم هجری شمسی مقارن با اواخر قرن نوزدهم میلادی، گروهی تلاش کرده‌اند اصول مدیریت را با به کارگیری روش‌های مهندسی در طراحی شغل علمی‌تر سازند. این گروه تلاش خود را بر طراحی اثر بخشی کارکنان متمرکز کرده‌اند. در واقع جستجو در جهت یافتن روش‌های اثربخش و کارا در سازمان‌ها موجب ظهور مکتب کلاسیک در مدیریت شد که به تدوین مدیریت علمی به دست فردریک وینسلو تیلور انجامید.

چهار اصل مدیریت علمی

۱- جایگزینی علم با قوانین سر انگشتی ۲- انتخاب دقیق کارکنان بر اساس شایستگی و آموزش و توسعه آنها ۳- تهیه دستورالعمل کامل انجام کار و نظارت هر کارگر بر عملکرد خاص هر کار ۴- تقسیم مسؤلیت‌ها بین مدیران و کارکنان به نحوی که مدیران اصول مدیریت عملی را در برنامه‌ریزی کارها به کار برده و کارگران آن کارها را انجام دهند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.