پاورپوینت سلولهای بنیادی سرطان

پاورپوینت سلولهای بنیادی سرطان
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
761 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

پاورپوینت سلولهای بنیادی سرطان

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل پاورپوینت سلولهای بنیادی سرطان را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۱۲ اسلاید زیبا مفید و قابل ویرایش با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

پاورپوینت سلولهای بنیادی سرطان

 سرطان ها

به زبان ساده سرطان نوعی بیماری است که در آن سلول های طبیعی در اثر تغییرات ژنتیکی تبدیل به سلول های غیر طبیعی می شوند. گاهی  این تغییرات ژنتیکی ارثی اند ولی غالبا دراثر عوامل محیطی ایجاد می شوند مثل قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی سرطان زا پرتو ها و یا انواع خاصی از ویروس ها و باکتری ها.

جالب است که بدانیم بیش از هشتاد درصد سرطان های بدخیم برگرفته از (life-style) سبک زندگی می باشد.که  این به معنای اجتناب پذیری بشریت از این بیماری است.

عاملی که سرطان را بسیار کشنده می کند قدرت گسترش آن از یک نقطهء بدن به سایر نقاط است .اگر تومور ها در یک مکان باقی بمانند تقریبا تمام سرطان ها (شاید بجز  برخی از سرطان های   مغزی) تا حدودی قابل درمان هستند .

امروزه سلولهای بنیادی سرطانی به عنوان یکی از عوامل اصلی و منشاء متاستاز مطرح می باشند. سلولهای بنیادی سرطانی مواد متعددی از جمله آنزیمهای پروتئازی را از خود ترشح می کنند. آنزیم کلاژناز بینابینی یا کلاژناز فیبروبلاستی عضوی از خانواده بزرگ آنزیمهای پروتئازی مذکور می باشد .که با تخریب غشای پایه و ماتریکس خارج سلولی نه تنها گسترش سلولهای سرطانی را تسهیل می نماید بلکه با رهایش فاکتورهای رشد و فاکتورهای رگزایی در بقاء و تغذیه سلولهای سرطانی نیز نقش کلیدی ایفا می کند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.