نکات مهم و پرتکرار مدیریت سازمان های محلی و شهرداری ها

جزوه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
280KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
716 بازدید
8,000 تومان 6,800 تومان٪15 تخفیف

 نکات مهم و پرتکرار مدیریت سازمان های محلی و شهرداری ها

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه  نکات مهم و پرتکرار مدیریت سازمان های محلی و شهرداری ها ویژه دانشجویان دانشگاه پیام نور را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۲۳ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

 نکات مهم و پرتکرار مدیریت سازمان های محلی و شهرداری ها

– نظریه طبیعی یا فطری
این نظریه اولین بار از طرف فلاسفه یونان اظهار شده و ارسطو آن را تشریح کرده است . دولت به عقیده ارسطو یک اجتماع کامل عالی و مستقل است .
اولین جامعه ای که براساس کیفیت جدید تشکیل می شود دهکده است .

به نظر ارسطو مهمترین وظیفه دولت اصلاح عیوب اخلاقی شهروندان و تلقین فضایل نفسانی به آنها است . ارسطو می گوید : کسانی که برای حکومت های خوب ارزش و ا حترام قائل اند همیشه محسنات و معایب دولتها را در نظر می گیرند .

طبق نظر لاک وظیفه دولت ) یا به هر تقدیر وظیفه تشکیلاتی که لاک آن را جامعه مدنی می نامد ( محدود به همین است که از حقوق اعضای خود زمانیکه مورد تجاوز قرار گرفتند ،دفاع کند .
از نظر لاک موضوع تربیت شهروندان و ایجاد فضایل اخلاقی در انها به هیچ وجه جزو وظایف دولت نیست در حالی که به نظر ارسطو دادن اهمیت تربیت و ایجاد همین فضایل مهمترین وظیفه هر دولت به شمار می آید .

دولت از نظر ارسطو نوعی اموزشگاه دایمی است که تعلیم و تربیت شهروندان و ایجاد فضایل اخلاقی در آنها را از روزی که به دنیا می آیند تا روزی که از دنیا می روند به عهده دارد .

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.