فصل دوازدهم نظریه های روان درمانی پروچاسکا (درمانهای حساس جنسیت) ppt

 فصل دوازدهم نظریه های روان درمانی پروچاسکا (درمانهای حساس جنسیت) ppt
نوع فایل
ppt
حجم فایل
159KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
672 بازدید
7,000 تومان 5,500 تومان٪21 تخفیف

 فصل دوازدهم نظریه های روان درمانی پروچاسکا (درمانهای حساس جنسیت) ppt

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل پاورپوینت فصل دوازدهم نظریه های روان درمانی پروچاسکا تحت عنوان درمانهای حساس نسبت به جنسیت و فرهنگ را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۲۲ اسلاید زیبا و مفید و قابل ویرایش با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

 فصل دوازدهم نظریه های روان درمانی پروچاسکا (درمانهای حساس جنسیت) ppt

درمان با د یدگاه فمینیستی

اصطلاح فمینیست کسی است که طرفدار این اصل است که زنان باید از حقوق سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برابر با مردان برخوردار باشند. تأکید بارز در این نظریه، این ادعاست که هویت فرد عمیقاً تحت تأثیر فشارهای محیطی مانند نقش های جنسی و تبعیض جنسی قرار دارد این عوامل بر ساختارهای شناختی و الگوهای رفتار تأثیر می گذارند.

تفاوت های روان درمانی بین جنیسیت ها ناشی از این واقعیت است که کودکان عمدتاً توسط زنان پرورش می یابند نابرابری های قدرت و انتظارات نقش جنسی از لحظه ای که کودک متولد می شود، ساختار شناختی او را شکل می دهد کودک از همان روز اول زندگی، مرتباٌ با پیامدهای انتظارات جنسی بمباران می شود.

نظریه آسیب شناسی روانی

اغلب ناراحتی های روانی بصورت محیطی ایجاد می شوند و ” جبرگرائی فرهنگی ” زیربنای اعمال خود ویرانگر است آسیب روانی زمانی روی می دهد که ساختار اجتماعی به صورتی آن چنان خشک و غیرقابل انعطاف تعیین شده باشد که به افراد اجازه رشد و تغییر ندهد.

هشیاری افزائی

هشیاری افزائی عنصر مهمی در روان درمانی فمینیست است. زن برای رهائی از چنگال ظالمانه فرهنگ مرد سالار، ابتدا باید از تأثیر منفی این ارزش ها و انتظارها بر زندگی خود آگاه شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.