فایل پاورپوینت یخچالها و فرآیند های فرسایشی آن

فایل پاورپوینت یخچالها و فرآیند های فرسایشی آن
نوع فایل
ppt
حجم فایل
20MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
265 بازدید
9,000 تومان 7,800 تومان٪13 تخفیف

فایل پاورپوینت یخچالها و فرآیند های فرسایشی آن

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل پاورپوینت یخچالها و فرآیند های فرسایشی آن را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۲۵ اسلاید زیبا و قابل ویرایش با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فایل پاورپوینت یخچالها و فرآیند های فرسایشی آن

یخچالها توده های بزرگی از یخ و برف می باشد که در مناطق آب و هوایی سرد و یخبندان تشکیل می شود.

در این مناطق ریزش برف بیش از مقدار ذوب و تبخیر آن می باشد.

در دوره های گذشته مخصوصا پلیستوسن یخچالهای طبیعی بخش وسیعی از قاره ها را می پوشاندند ولی از آن زمان تا بحال به دلیل پس روی اثر زیادی بر توپوگرافی زمین گذاشته اند. امروزه در حدود ۱۰ درصد از سطح زمین(حدود ۱۶ میلیون km)توسط یخچالها اشغال شده ه اند. بنابراین یکی از عناصر بسیار مهم در شکل زایی محسوب می شود.

طبقه بندی یخچالها:

یخچالهای کوهستانی یا دره ای(آلپ): این نوع یخچالها در قلل کوهها و دامنه آنها تشکیل می شود هم چنین در گودی ها و ناودیس ها تشکیل می گردد.

یخچالهای قطبی: هرچه به سمت قطب نزدیک بشویم این یخچالها وسعت زیادی از سطح قاره ها را اشغال کرده است.این یخچالها که بیشتر در قطب جنوب و گرینلند دیده می شوند، ۹۰ درصد سطح قطب جنوب و۸۰ درصد جزیره گرینلند را می پوشاند.

یخچالهای قطبی که به آنها یخچالهای قاره ای نیز می گویند در دره ها حرکت نمی کنند بلکه حرکت آنها به صورت یک توده وسیعی در سطح قاره ها می باشد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.