فایل جزوه بیوشیمی نقش لیپوپروتئین ها

فایل جزوه بیوشیمی نقش لیپوپروتئین ها
نوع فایل
pdf
حجم فایل
597KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
758 بازدید
9,000 تومان 6,800 تومان٪24 تخفیف

 فایل جزوه بیوشیمی نقش لیپوپروتئین ها

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه بیوشیمی نقش لیپوپروتئین ها کارشناسی ارشد صورت اسلاید را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۲۷ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فایل جزوه بیوشیمی نقش لیپوپروتئین ها

لیپو پروتئین ها

چون لیپیدهای جریان خون در محلولهای آلی مانند پلاسمای خون نامحلول هستند، نقل و انتقال آنها توسط مولکولهای حامل یا ترکیب پروتئین و لیپید انجام می شود. اسیدهای چرب آزاد پلاسمای خون به صورت اتصال به آلبومین منتقل می شوند.

تری گلیسرید ها، فسفولیپید ها و کلسترول همراه با پروتئینها ، ساختمان میسل کروی شکلی به نام لیپوپروتئین را به وجود می آورند. در ساختمان لیپوپروتئین ها ، استرهای کلسترول و تری گلیسریدهای هیدروفوبیک در مرکز قرار می گیرند و پروتئین ها (آپو لیپو پروتئین ها) ، بخش های قطبی فسفولیپیدها و کلسترول آزاد به صورت یک لایه قطبی سطحی ، لیپیدهای هیدروفوب را احاطه می کنند. اجزای قطبی سطحی باعث حلالیت لیپوپروتئین ها شده و انتقال لیپیدهای نامحلول را در جریان خون امکان پذیر می سازند.

لیپو پروتئین های پلاسمای خون بر اساس دانسیته یا حرکت الکتروفورزی شان از هم قابل جدا شدن هستند و بر همین اساس تقسیم بندی می شوند. چهار گروه اصلی لیپو پروتئین ها که توسط اولتراسانتریفیوژ جدا می شوند عبارتند از شیلومیکرون، VLDL، LDL و HDL.

این لیپوپروتئین ها از نظر اندازه ، ترکیب شیمیایی و توانایی ایجاد آترواسکلروزیس (آتروژنیک بودن) با هم تفاوت دارند. لیپوپروتئین ها نیز مانند پروتئین ها ی سرم به وسیله الکتروفورز قابل جدا شدن هستند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.