خلاصه آموزش اصول امنیت زیستی برای مرغداران ppt

 خلاصه آموزش اصول امنیت زیستی برای مرغداران ppt
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
652 بازدید
10,000 تومان 8,000 تومان٪20 تخفیف

 خلاصه آموزش اصول امنیت زیستی برای مرغداران ppt

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل پاورپوینت خلاصه آموزش اصول امنیت زیستی برای مرغداران را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۳۳ اسلاید زیبا و مفید و قابل ویرایش با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

 خلاصه آموزش اصول امنیت زیستی برای مرغداران ppt

بیماری ها بزرگترین و اصلی ترین دلیل در کاهش سود و افزایش ضرر در صنعت مرغداری است

افزایش تمرکز مراکز پرورش دام ، طیور و صنایع وابسته مزایای اقتصادی زیادی از قبیل کاهش هزینه حمل و نقل طیور زنده ، مواد و تجهیزات دارد. همچنین هر واحد به منظور استفاده حداکثری از امکانات خود به دنبال افزایش تراکم پرورش در واحد سطح می باشد.

تقابل این دو رویداد باعث به وجود آمدن علمی به نام امنیت زیستی شد. فلسفه این علم دستیابی به دستورالعملی برای پیشگیری یا محدود کردن ارتباط پرنده با آثار مضر ارگانیسم های عامل بیماری است که شامل مواردی مثل بهداشت عمومی فارم ، برنامه واکسیناسیون ، رژیم های درمانی ، پایش بیماری ، استفاده موثر از ضدعفونی کننده ها و … می باشد

اجرای اصول امنیت زیستی ، نیازمند شناخت و ارزیابی دقیق بیماری های تهدید کننده و عوامل مختل کننده رشد می باشد تا بتوان به موقع و با کمترین هزینه از وقوع آنها پیشگیری کرد.

مفهوم امنیت زیستی:

.۱ژنتیک: اولین مفهوم امنیت زیستی مربوط به ژنتیک پرنده است. رشد سریع باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی در طیور شده از این رو متخصصین علم ژنتیک مرتبا در حال تحقیق و کار به منظور تقویت سیستم ایمنی و مقاومت طیور در برابر استرس های محیطی و عوامل بیماری زا هستند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.