پاورپوینت درس سیستم های اطلاعات مدیریت

پاورپوینت درس سیستم های اطلاعات مدیریت
نوع فایل
ppt
حجم فایل
968KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
737 بازدید
11,000 تومان 9,000 تومان٪18 تخفیف

پاورپوینت درس سیستم های اطلاعات مدیریت

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل پاورپوینت درس سیستم های اطلاعات مدیریت رشته مدیریت دولتی کارشناسی ارشد را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۱۵۲ اسلاید زیبا و قابل ویرایش با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

پاورپوینت درس سیستم های اطلاعات مدیریت

تعریف سیستم اطلاعات مدیریت ،کارکردها،ساختار و ویژگی ها

الف : تاریخچه و معرفی سیستم ها و کارکرد های آن ها

مدیر نخستین و بزرگترین تصمیم گیرنده در سازمان است که در تمام فعالیت های وی فرایند تصمیم گیری وجود دارد .با توجه به تغییرات سریع و پیچیدگی محیطی که مدیران در آن به فعالیت مشغولند استفاده از سیستم های اطلاعاتی مناسب برای مدیران امری حیاتی است.این تغییرات می توانند بر تصمیم گیری یک مدیر به اشکال گوناگون تاثیر بگذارند:

  • توسعه فناوری و سیستم های ارتباطی باعث بوجود آمدن تعداد راهکارهای بیشتر می شود.
  • پیچیدگی و حجم عملیات اتوماسیون و… باعث بوجود آمدن خطا در چندین بخش سازمان شده که هزینه زیادی ناشی از خطای بوجود آمده به سازمان تحمیل می شود.
  • امکان دارد دسترسی به اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری مشکل باشد در حالی که باید به سرعت تصمیم ها گرفته شوند.

سیستم

برای شناخت سیستم ابتدا باید آن را تعریف کنیم. پس از تعیین حد و رسم سیستم می توان آن را طبقه بندی کرد و از زاویه های مختلف آن را شناخت.

تعریف سیستم باید فراگیر و مشخص باشد. یعنی همه تفکرهای سیستمی در علوم مختلف بتوانند با رعایت مرزهای خود از آن استفاده کنند. سیستم یک مفهوم کلی است که باید آن را درک کرد و فهمید. کلمه سیستم ریشه در زبان یونانی دارد و به معنای علت قرار گرفتن اجزاء در کنار یکدیگر است. تا کنون تعاریف متعددی از سیستم ارائه شده است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.