پاورپوینت خلاصه کتاب اصول حسابداری ۲ دکتر یحیی حساس یگانه

پاورپوینت خلاصه کتاب اصول حسابداری ۲ دکتر یحیی حساس یگانه
نوع فایل
ppt
حجم فایل
465KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
718 بازدید
12,000 تومان 10,000 تومان٪17 تخفیف

پاورپوینت خلاصه کتاب اصول حسابداری ۲ دکتر یحیی حساس یگانه

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل پاورپوینت خلاصه کتاب اصول حسابداری ۲ تالیف دکتر یحیی حساس یگانه را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۴۰۴ اسلاید زیبا مفید و قابل ویرایش با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

پاورپوینت خلاصه کتاب اصول حسابداری ۲ دکتر یحیی حساس یگانه

جایگاه درس

این درس بعداز درس اصول حسابداری ۱ و در نیمسال دوم رشته حسابداری باید گذرانده شود.

تعریف حسابداری

«فرایند تشخیص , اندازه گیری و گزارش اطلاعات اقتصادی که برای استفاده کنندگان اطلاعات مزبور , امکان قضاوت و تصمیم گیریهای آگاهانه را فراهم می‌سازد»
« حسابداری عبارت است از خدمتی که با فراهم کردن اطلاعات مالی مورد نیاز مدیران , پرداخت کنندگان مالیات , اداره کنندگان و سایرین جهت تصمیم گیری های آگاهانه انجام می‌پذیرد»

 تاریخچه مختصری از حسابداری 

از آنجا که جوامع بشری همواره در حال پیشرفت و دستیابی به ناشناخته‌ها می‌باشند و با توجه به اینکه نقش فعالیت‌های مالی در هر توسعه‌ای غیر قابل انکار است , نیاز به توسعه حسابداری روز به روز افزایش می‌یابد , در قرون سیزدهم و چهاردهم به دلیل رشد عملیات تجارتی تحولاتی در سیستم نگهداری حساب بوجود آمد.

منشأ حسابداری را به لوکاپاچیولی۱ (Luca Pacioli) ریاضیدان مشهور ایتالیایی که دوره رنسانس نیست می‌دهند. و موجب گسترش فن دفترداری دو طرفه در سراسر اروپا گردید. ولی یک کشیش ایتالیایی و در واقع یک ریاضیدان بود کتاب پاچیولی با وجود اینکه اشاره‌ای به دوره مالی , چگونگی تهیه صورتهای مالی و نگهداری حسابهای مربوط به دارایی‌های ثابت ندارد و نیز تمایزی بین اموال شخصی صاحب مؤسسه و سازمان تجاری نگذاشته است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.