قانون ثبت اسناد و املاک عملیات مقدماتی ثبت اعتراض بر حدود

جزوه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
475KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
310 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

 قانون ثبت اسناد و املاک عملیات مقدماتی ثبت اعتراض بر حدود

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه نموداری قانون ثبت اسناد و املاک عملیات مقدماتی ثبت اعتراض بر حدود را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۷ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

 قانون ثبت اسناد و املاک عملیات مقدماتی ثبت اعتراض بر حدود

اعتراضات ثبتی
اعتراضات ثبتی که موضوع مواn 16 الی ۲۰ ق.ث و موا n86 لی ا ۱۰۱  ق.ث آیین نامه را تشکیل می دهد شامل سه نوع اعتراض است اعتراض به ثبت اعتراض بر حدود واعتراض بر حقوق ارتفاقی
-۲ اعتراض بر حدود
چه کسانی حق اعتراض بر حدود دارند؟
-۱ مجاور ین.
-۲  ثبت متقاضی .
-۳ اداره او قاف.
-۴ متولی یا ناظر موقوفات.
-۵ موقوف علیهم
-۶ متصدی امور حبس و محبوس لهم

تحدید حدود املاک واقعه در هر ناحیه متدرجاً به ترتیب نمرهٔ املاک، مطابق نظامنامهٔ وزارت عدلیه به عمل می‌آید و تقاضاکنندگان ثبت و مجاورین، برای روز تعیین حدود به وسیلهٔ اعلان احضار می‌شوند. این اعلان لااقل بیست روز قبل از تحدید حدود یک مرتبه در جراید منتشر می‌شود. به علاوه مطابق نظامنامه وزارت عدلیه در محل نیز اعلانی منتشر خواهد شد.

اگر تقاضاکننده در موقع تحدید حدود، خود یا نماینده‌اش حاضر نباشد، ملک مورد تقاضا با حدود اظهارشده از طرف مجاورین تحدید خواهد شد.

هر‌گاه مجاورین نیز در موقع تحدید حاضر نشوند و به این جهت حدود ملک تعیین نگردد اعلان تحدید حدود نسبت به آن املاک تجدید می‌شود و اگر برای مرتبه دوم نیز تقاضاکننده و مجاورین هیچ یک حاضر نشده و تحدید حدود به عمل نیاید حق‌الثبت ملک دو برابر اخذ خواهد شد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.