فایل خلاصه کتاب سیتوژنتیک گیاهی تالیف ر.جی ، سینگ

فایل خلاصه کتاب سیتوژنتیک گیاهی تالیف ر.جی ، سینگ
نوع فایل
pdf
حجم فایل
6MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
451 بازدید
12,000 تومان 10,000 تومان٪17 تخفیف

فایل خلاصه کتاب سیتوژنتیک گیاهی تالیف ر.جی ، سینگ

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf خلاصه کتاب سیتوژنتیک گیاهی تالیف ر.جی ، سینگ ترجمه دکتر بخشی خانگی به صورت اسلاید را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۴۳ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فایل خلاصه کتاب سیتوژنتیک گیاهی تالیف ر.جی ، سینگ

سیتوژنتیک

سیتوژنتیک عبارت از مطالعه رفتار ماده ژنتیکی در تقسیم های میتوزی و میوزی و نحوه انتقال آن در سطح سلول است. یکی از فاکتورهای مهم در مطالعه سیتوژنتیکی، نوع سلول مورد بررسی است. برای تحقیقات سیتوژنتیکی، سلول هایی که تقسیمات فعالی دارند و کروموزوم ها را بطور مشخص می توان در آنها دید مناسب هستند.
این سلول ها همان سلول های مریستمی و تمایز نیافته می باشند. فاکتور دیگر، مرحله ای از تقسیم میتوز است که سلول ها در آن قرار گرفته اند.

مباحث سیتوژنتیک:

۱- تعداد کروموزوم ها
۲- ساختار کروموزوم ها
۳- نحوه عمل کروموزوم ها (در طی میتوز و میوز )
۴- ناهنجاری های کروموزومی

تکامل کاریوتیپی:

یکی از مباحث مهم در مطالعات سیتوژنتیکی، بحث تکامل کاریوتیپی است. بطور کلی فاکتورهای اندازه طول کل کروموزوم، تعداد کروموزوم و شکل کروموزوم بعنوان سه فاکتور مهم در بررسی تکامل هستند.

اندازه طول کل کروموزوم:

اندازه طول کل کروموزوم بعنوان اولین فاکتور، بیانگر مقدار DNA موجود در هسته بوده و پروتئین موجود ثابت و بیانگر DNA و همواره در هر مرحله از رشد، تناسب بین مقدار مقدار ماده ژنتیکی است که این تناسب اهمیت بیولوژیکی خاصی دارد.

بطور کلی وجود اختلاف معنی دار بین گونه های یک جنس از نظر اندازه طول کل کروموزوم، نقش تغییرات کمی DNA را در روند گونه زائی نشان می دهدو ….

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.