فایل خلاصه کتاب زیبا شناسی در معماری تالیف یورگ گروتر

فایل خلاصه کتاب زیبا شناسی در معماری تالیف یورگ گروتر
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
568 بازدید
8,000 تومان 6,500 تومان٪19 تخفیف

فایل خلاصه کتاب زیبا شناسی در معماری تالیف یورگ گروتر

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf خلاصه کتاب زیبا شناسی در معماری تالیف یورگ گروتر ترجمه جهانشاه پاکزاد و عبدالرضا همایون را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۳۸ صفحه مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

خلاصه کتاب زیباشناسی در معماری/یورگ گروتر/ترجمه: دکتر جهانشاه پاکساد و عبدالرضا همایون

قسمتی از متن فایل:

فصل مقدمه: مبانی ادراک – اصول انتقال پیام

هر آنچه اطلاع یا پیامی از خود می فرستد را فرستنده و بشر را که این اصلاع یا پیام را دریافت می کند گیرنده می نامند. راههای مختلف انتقال پیام را کانال می گویند.

فصل اول: فرهنگ و سبک

سبک چیست؟

اطلاعات به دو دسته معنایی و زیباشناختی تقسیم می شوند .اطلاعات معنایی با شعور انسان سر و کار دارد و اطلاعات زیبا شناختی با اجساس .

هر اطلاع از تعدادی علامت سوال تشکیل شده است هر چه احتمال پیش آمدن یک علامت سوال یا ترکیب از چند علامت خاص در یک پیام خاص بیشتر باشد پیام از بداعت کمتری برخوردار است. ودر مقابل با قالب از پیش ساخته شده ذهنی ما که به آن سبک می گوییم تطابق بیشتری دارد . هر چه علائم به کار رفته در اطلاعات بیشتر باشد تفسیر شخصی بیننده را محدود تر می کند و هر چه اطلاعات زیبا شناختی بیشتر باشد جا را برای مسیر شخصی بیننده باز می کند.

در معماری نیز همین تقسیم بندی بین اطلاعات زیبا شناختی و معنایی در پیام را مشاهده می کنیم . در معماری مدرن اطلاعات بیشتری دارد و جای تفسیر باقی نمی گذارد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.