فایل جزوه کاتابولیسم اسکلت کربنی اسیدهای آمینه

جزوه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
468KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
858 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

فایل جزوه کاتابولیسم اسکلت کربنی اسیدهای آمینه

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه کاتابولیسم اسکلت کربنی اسیدهای آمینه را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۸ صفحه مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فایل جزوه کاتابولیسم اسکلت کربنی اسیدهای آمینه

اسکلت کربنی اسیدهای آمینه می تواند به کربوهیدراتها و چربی ها تبدیل گردد. به اسیدهای آمینه ای که به استیل کوآ و استواستیل کوآ تبدیل شوند، کتوژنیک گفته می شود. در مقابل به اسیدهای آمینه ای که به پیروات، – کتوگلوتارات، سوکسینیل کوآ، فومارات و اگزالواستات تبدیل می شوند، گلوکوژنیک اتلاق می گردد. دو اسید آمینه لوسین و لیزین فقط کتوژنیک هستند.

چهار اسید آمینه ایزولوسین، فنیل آلانین، تریپتوفان و تیروزین توانایی تبدیل شدن به گلوکز و استیل کوآ یا استواستیل کوآ را دارند که به آنها کتوژنیک و گلوکوژنیک می گویند. اسیدهای آمینه از راه های مختلف می توانند وارد مسیرهای سنتز گلوکز یا چربی ها شوند. حذف شدن نیتروژن عامل آمین معمولاً اولین واکنش کاتابولیک است.

در اثر این ترانس آمیناسیون ترکیبات واسطی ایجاد می شوند که می توانند مسیرهای متابولیسمی مختلفی را طی کنند. آسپاراژین و اسید آسپارتیک: آسپاراژین و اسید آسپارتیک در اثر ترانس آمیناسیون تولید اگزالواستات می کنند.
اگزالواستات از مواد واسط در چرخه کربس و مسیر گلوکونئوژنز است، به همین سبب این دو اسید آمینه می توانند در پایان به گلوکز تبدیل شوند.

گلوتامین و اسید گلوتامیک: مسیر کاتابولیسم گلوتامین و اسید گلوتامیک تا حد زیادی مشابه مسیر آسپاراژین و اسید آسپارتیک می باشد با این تفاوت که در این مسیر به جای اگزالواستات، آلفا- کتوگلوتارات تولید می شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.