فایل جزوه پزشکی مکانیسم های رد پیوند

فایل جزوه پزشکی مکانیسم های رد پیوند
نوع فایل
pdf
حجم فایل
332KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
388 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان٪25 تخفیف

فایل جزوه پزشکی مکانیسم های رد پیوند

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه پزشکی مکانیسم های رد پیوند  به صورت اسلاید را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۱۵ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فایل جزوه پزشکی مکانیسم های رد پیوند

پیوند یا Trans plantation plantation : به مفهوم انتقال بافت عضو از فردی به فرد دیگر است .به بافت یا عضو پیوند شده  Graft  می گویند.
بسیاری از بیماری ها را می توان توسط انتقال یک عضو , بافت یا سلول های سالم از فرد دهنده پیوند به فرد گیرنده درمان کرد . سیستم ایمنی به منظور محافظت شخص در برابر عوامل بیگانه دارای مکانسیم
های کارآمدی می باشد و همین مکانسیم ها موجب رد پیوند درشخصی می شود که از لحاظ ژنتیکی با دهنده پیوند همسان نباشد .

 اساس ایمونولوژیک رد پیوند

اتوگرافت : انتقال بافت خودی از محلی در بدن یک شخص به محلی دیگر در بدن همان شخص می باشد . مثل : انتقال پوست سالم به ناحیه سوخته در بیمارانی که دچار سوختگی شدند یا استفاده از عروق خونی سالم جهت جایگزینی عروق کرونر مسدود شده نمونه هایی از اتو گرافت هستند که مرتبا انجام می شود .

ایزوگرافت : شامل انتقال بافت میان افراد با ژنتیک یکسان گفته می شود . در انسان بین دو قلو های همسان یا یک تخمکی صورت می گیرد .
آلوگرافت : شامل انتقال بافت بین اعضای یک گونه که از نظر ژنتیک با هم تفاوت دارند . انتقال بافت یا عضوی که گیرنده و دهنده پیوند دو قلو های همسان نباشند .

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.