فایل جزوه مروری بر داروها داروشناسی دکتر مالک زارعی

جزوه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
5MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
774 بازدید
8,000 تومان 6,800 تومان٪15 تخفیف

فایل جزوه مروری بر داروها داروشناسی دکتر مالک زارعی

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه مروری بر داروها داروشناسی دکتر مالک زارعی را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۲۳ صفحه مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فایل جزوه مروری بر داروها داروشناسی دکتر مالک زارعی

توجه: توضیح زیر خارج از متن فایل می باشد.

داروشناسی یا فارماکولوژی (به فرانسوی: Pharmacologie) شاخه‌ای از داروسازی و زیست‌شناسی است که به مطالعه واکنش متقابل داروها

(یا مواد شیمیایی) بر موجودات زنده، که منجر به ایجاد اثرات زیست‌شناسی این ترکیبات می‌گردد. داروشناسی شامل دو بخش فارماکودینامیک و فارماکوکینتیک است.

ریشهٔ تاریخی فارماکولوژی بالینی به سده‌های میانه و به کتاب پزشکی قانون نوشتهٔ ابن سینا و گزارش‌اسحاق نوشته پترس ایسپانوس و همچنین ژان اهلِ سَن‌آمان بازمی‌گردد.

فارماکودینامیک و فارماکوکینتیک

داروشناسی مطالعهٔ تعامل بین موجودزنده و دارو یا موادشیمیایی دریافت‌شده‌ است که بر عملکرد طبیعی یا غیرطبیعی بیوشیمیایی اثر می‌گذارد.

دو حوزه اصلی فارماکولوژی، فارماکودینامیک و فارماکوکینتیک هستند. به‌ طور خلاصه فارماکودینامیک مطالعهٔ اثرات داروها بر بدن، و فارماکوکینتیک، اثر و رفتار بدن بر روی داروها است.

بعبارت دیگر فارماکودینامیک، مبحث فعل‌ و انفعالات دارو در مواجهه با گیرنده‌های بیولوژیک، و فارماکوکینتیک بحث و تعریف در مورد جذب،

توزیع، متابولیسم و دفع دارو در سیستم‌های بیولوژیکی است. لازم به یادآوری‌ است که داروشناسی(Pharmacology) با داروسازی(Pharmacy) دو واژهٔ جدا از هم هستند

که گاهی به‌ اشتباه به‌ جای هم به‌ کار می‌روند.

فارماکولوژی چگونگی رفتار متقابل دارو و سیستم‌ بیولوژیکی (بدن) است ولی داروسازی در رابطه با مواد اولیه، آماده‌ سازی، توزیع، مقدار (دوز) در استفاده از داروهای بی‌خطر و مؤثر است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.