فایل جزوه مجموعه فرمول ها و نکات کنکوری معادلات دیفرانسیل

جزوه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
637KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
484 بازدید
9,000 تومان 7,800 تومان٪13 تخفیف

فایل جزوه مجموعه فرمول ها و نکات کنکوری معادلات دیفرانسیل

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه مجموعه فرمول ها و نکات کنکوری معادلات دیفرانسیل را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۴۰ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فایل جزوه مجموعه فرمول ها و نکات کنکوری معادلات دیفرانسیل

فصل ۱ مقدمه بر ای معادلات دیفرانسیل معمولی

-۱ تعاریف -۱
معادله دیفرانسیل : هر معادله ای که شامل یک متغیر وابسته و مشتقاتش نسبت به یک یا چند متغیر مستقل باشد را معادله دیفرانسیل نامند .هرگاه یک متغیر مستقل داشته باشیم معادله دیفرانسیل را معمولی (عادی) و اگر دو یا چند متغیر مستقل داشته باشی م معادله دیفرانسیل را با مشتقات جزئی (پاره ای) می نامیم.

مرتبه: بزرگ ترین مرتبه مشتق موجود در یک معادله دیفرانسیل را مرتبه آن معادله دیفرانسیل می نامیم . درجه: توان مشتق با بالاترین مرتبه را درجه معادله دیفرانسیل می نامیم.

نکته: ☼ اگر در معادله دیفرانسیلی توان های متغیر وابسته و مشتقاتش یا تو ابع غیر جبری برحسب متغیر وابسته یا مشتقاتش ظاهر شود آن معادله دیفرانسیل، غیرخطی است.

نکته: ☼ هر معادله دیفرانسیل خطی از درجه یک است.
جواب معادله: هر تابعی که در معادله دیفرانسیل صدق کند، جواب معادله نامیده می شود.
جواب عمومی: جواب عمومی یک معادله دیفرانسیل، جوابی است که شامل یک یا چند ثابت دلخواه بوده و اگر هر مقدار دلخواهی را به این ثابت ها نسبت دهیم، آن جواب در معادله مورد نظر صدق نماید.

شرایط اولیه: اگر تمام مقادیر تابع و مشتقات آن در یک نقطه خاص از متغیر مستقل بیان شده باشند، مسئله را با شرایط اولیه گوییم.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.