فایل جزوه علوم تشریح دستگاه گوارش

جزوه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
979KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
647 بازدید
7,000 تومان 5,800 تومان٪17 تخفیف

فایل جزوه علوم تشریح دستگاه گوارش

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه علوم تشریح دستگاه گوارش را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۱۰ صفحه مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فایل جزوه علوم تشریح دستگاه گوارش

از لحاظ آناتومی سطحی :
أ. حد فوقانی شکم از زائده زایفوئید استخوان استرنوم شروع می شود و روی لبه دنده ای به سمت پایین آمده تا به نوک دنده ۱۱ برسد ، بعد پایین تر آمده تا دقیقا به کناره تحتانی دنده ۱۲ ختم می شود
ب. حد تحتانی شکم در عقب از جایی که پنجمین مهره کمری تمام می شود یا قسمت فوقانی استخوان ساکروم شروع می شود روی Crest iliac به جلو می اید تا اینکه به Anterior superior iliac spine یا خار خاصره قدامی فوقانی برسد و به رباط Inguinal تا تکمه پوبیس ختم می شود .

از آنجایی که احشای شکمی بزرگ و طویل هستند ، از لحاظ نمای داخلی ، شکم از آن چیزی که بنظر می رسد ، فضای بزرگتری دارد که این به ۲ دلیل است :
أ. دیافراگم : که شکم را از توراکس جدا می کند و به دلیل اینکه حالت گنبدی شکل دارد به نظر میرسد که بعضی از احشای شکم مثل تقریبا قسمت اعظم کبد و معده عملا در توراکس هستند و توسط دنده های تحتانی محافظت می شوند .

ب. لگن کاذب : یک بخشی به نام Pelvic inlet داریم که ورودی لگن را تشکیل میدهد. از خط Line terminalis به بالا لگن کاذب و از این خط به پایین لگن حقیقی نام دارد . لگن کاذب جزو ساختمان لگن می باشد .

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.