فایل جزوه سیستم ادراری کلیوی

جزوه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
3MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
790 بازدید
9,000 تومان 6,800 تومان٪24 تخفیف

 فایل جزوه سیستم ادراری کلیوی

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه سیستم ادراری کلیوی را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۲۳ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فایل جزوه سیستم ادراری کلیوی

کلیه ها ) kidneyes :
هر کلیه به وزن ۵۳۱ الی ۵۱۱ گرم است. لوبیایی شکل اند و عضو خلف صفاقی اند. هر کلیه در چهار ناحیه ی زیردنده ای، لومبار (lumbar) + اپی گاستر (Epigaster) + ناحیه ی نافی را اشغال می کند.

طول کلیه ها به اندازه ی طول ۳ مهره از T52 تا L3 هر کلیه کشیده می شود. کلیه راست به علت
حضور کبد پایینتر است. خط ترنسپیلوریک از بخش فوقانی ناف کلیه ی راست عبور می کند و هم زمان همین خط از بخش تحتانی ناف کلیه ی چپ عبور می کند و محور طولی کلیه ها به سمت پایین و خارج کشیده می شود بطوری که قطب فوقانی کلیه به هم نزدیکترند تا به نسبت قطب های تحتانی. کلیه چپ باریک تر و کمتر از cm 5 بلندتر از کلیه ی راست هست و موقعیت بالاتری دارد.

هر کلیه دارای ۲ سطح قدامی و خلفی است و ۲ کنار داخلی و خارجی و همچنین دو انتهای فوقانی و تحتانی قطب فوقانی و تحتانی هست.

سطح قدامی کلیه ها را در این عکس می بینیم از لحاظ مجاورت با هم متفاوت اند و با اعضاء مختلفی مجاورت دارد. کلیه راست سطح قدامی اش در قسمت فوقانی قدامی کلیه راست باغده ی فوق کلیوی راست مجاورت دارد و در زیر غده فوق کلیوی راست، کبد با کلیه راست مجاورت دارد و همینطور دئودنوم با بخش داخلی کلیه راست در تماس است .

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.