فایل جزوه روان پزشکی مبحث اختلالات شناختی دکتر حمیدیا

جزوه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
999KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
289 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان٪25 تخفیف

فایل جزوه روان پزشکی مبحث اختلالات شناختی دکتر حمیدیا

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه درس روان پزشکی مبحث اختلالات شناختی دکتر حمیدیا را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۱۴ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فایل جزوه روان پزشکی مبحث اختلالات شناختی دکتر حمیدیا

اختلالات شناختی Cognitive disorder

اختلال شناختی زمانی مطرح می شود که در یکی از دومن ها یا کامپوننت های cognition یا شناختی مشکلاتی را مشاهده کنیم.

گاها ممکن است همراه بیماران به خصوص کسانی که در ICU بستری هستند، شرح حالی این چنینی بدهند که بیمار دیشب حالش بسیار بد بود یا در هنگام غروب حالش بد می شود انگار که در بیمارستان نیست و با افرادی که حضور ندارند صحبت می کند، بی قرار است و می خواهد به خانه برود ، چیزهایی را می بیند که ما نمی بینیم و حرف هایی نامربوط می زند و بی خواب می شود.

ولی در زمان معاینه مشاهده می کنیم بیمار سرحال و خوب است یا حداقل این علایم را در وی مشاهده نمی کنیم. با بیماری مواجه هستیم که به صورت نوسانی در برخی از اوقات روز علایمی را پیدا می کند که در ابتدا اختلال هوشیاری و توجه مشاهده می شود و عملکرد شناختی نیز در سطح بعد مورد تاثیر قرار می گیرد و معمولا علت خارج مغزی دارد برای مثال بالا و پایین شدن متابولیت ها، عفونت، تب و … این علایم ناگهانی شروع می شود و تدریجی یا مزمن نمی شود و بعد نیز از بین می رود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.