فایل جزوه درس پروتئومیکس word

فایل جزوه درس پروتئومیکس word
نوع فایل
WORD
حجم فایل
84KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
370 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

فایل جزوه درس پروتئومیکس word

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل word جزوه درس پروتئومیکس را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۱۵ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فایل جزوه درس پروتئومیکس word

پروتئومیکس مطالعه بیان ژن ها در سطح پروتئین ها است. پروتئین ها با دارا بودن انواع مختلف عملکردها اجزای اساسی سلول ها می باشند. برای درک چگونگی کار سلول ها، مطالعه پروتئین ها، نحوه عمل و چگونگی برقراری اثر متقابل با دیگر پروتئین ها ضروری است.

در واقع اصطلاح پروتئومیکس در سال ۱۹۹۷ بعد از مطرح شدن ژنومیکس بوجود آمد. پروتئوم کلیه پروتئین های تولید شده و تغییر یافته توسط یک سلول، بافت یا ارگانیسم می باشند.

در اینجا، یچیدگی مطالعات بسیار بیشتر از ژنومیکس می باشد، زیرا ژنوم یک ارگانیسم پایدار و با ثبات می باشد. اما پروتئوم از یک سلول به سلول دیگر و حتی از یک زمان به زمان دیگر در یک سلول متفاوت می باشد. به عبارت دیگر، پروتئوم دائما تحت تحریکات محیطی و داخلی تغییر می کند. تهیه فهرست تمام پروتئین های کد شده توسط ژنوم یک موجود و تجزیه و تحلیل ساختاری و کنش این پروتئین ها، هدف اصلی پروتئومیکس است.

در حقیقت پروتئومیکس را بر اساس نوع سوال بیولوژیکی که مطرح شده به پروتئومیکس بیان (Profiling proteomics)، پروتئومیکس کارکردی (Functional proteomics) و پروتئومیکس ساختاری (Structural proteomics) تقسیم بندی می کنند.

شناسایی کل پروتئین هایی که در سلول یا بافت تحت شرایط بیولوژیکی خاصی وجود دارند، همچنین مقایسه تنوع در الگوی پروتئینی ناشی از تاثیر هورمون ها، تغییرات محیطی و یا موتاسیون های ژنتیکی و تشخیص پروتئین هایی که دچار تغییر در غلظت و یا تغییرات پس از ترجمه شده اند از اهداف پروتئومیکس بیان است.

 

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.