فایل جزوه حقوق بین الملل خصوصی بخش اول دکتر الماسی

جزوه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
431KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
395 بازدید
8,000 تومان 6,800 تومان٪15 تخفیف

فایل جزوه حقوق بین الملل خصوصی بخش اول دکتر الماسی

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه حقوق بین الملل خصوصی بخش اول دکتر الماسی را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۳۲ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

حقوق بین الملل در برابر حقوق ملی و حقوق بین الملل خصوصی به طور خاص.

حقوق بین الملل عمومی از روابط میان دولت ھا و سازمان ھای بین المللی گفتگو می کند و منابع آن عمدتاً تعھدات بین المللی، عرف و عادت بین المللی و رویه قضایی بین المللی است.
در حقوق بین الملل خصوصی از روابط میان اتباع دولتھا، اعم از اشخاص حقیقی (یا افراد) و اشخاص حقوق خصوصی گفتگو می شود. در این شعبه از حقوق بین الملل از سه موضوع اصلی گفتگو می شود: ١. تقسیم جغرافیایی اشخاص (تابعیت و اقامتگاه)؛  ٢. وضع حقوقی خارجیان؛ ٣. تعارض ھا (اعم از تعارض قوانین، تعارض دادگاه ھا و تعارض مراجع رسمی)

قواعدی که در حقوق بین الملل مورد بحث واقع می شوند:

١. قواعدی که ماھوی (تقسیم جغرافیایی اشخاص (تابعیت و اقامتگاه)؛

٢. وضع حقوقی خارجیان و قواعد شکلی (تعارضھا) در حقوق بین الملل خصوصی مورد بحث قرار می گیرد.
مبحث تعارض ھا که حقوق بین اللمل خصوصی شکلی نامیده می شود، پاسخ ھیچ پرسشی را ابتدا با رجوع به قواعد ماھوی یا موجب حق نمی توان به دست آورد. قواعد آن اعم از اینکه قواعد دو جانبه (تعارض قوانین) یا یک جانبه (تعارض دادگاه ھا) باشند، صرفاً مشخص می سازند که در ھر مسئله قانون کدام کشور باید اعمال گردد و دادگاه چه کشوری واجد صلاحیت است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.