فایل جزوه حقوق اساسی (۱) پیام نور

جزوه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
380 بازدید
9,000 تومان 7,800 تومان٪13 تخفیف

فایل جزوه حقوق اساسی (۱) پیام نور

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایلpdf جزوه حقوق اساسی (۱) پیام نور را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۵۲ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فایل جزوه حقوق اساسی (۱) پیام نور

مقدمه:
انسان به لحاظ طبیعت خود و در جهت تأمین منافع مادی و معنوی، در تعامل با همنوعان قرار می گیرد و در سایه همین هماهنگی است که نتایج نیکوی اجتماعی حاصل و بشر در مسیر توسعه و ترقی قرار می گیرد، از آنجائیکه استقرار در جایگاهی که در خور شأن و منزلت انسان باشد جز در چارچوب ضوابط و مقررات منطقی و منطبق با شرایط و اوضاع و احوال بشر امکان پذیر نیست، ناگزیر انسانها به ضوابط و مقرراتی گردن می نهند که حقوق نام دارد، قواعدی که در برگیرنده مقررات حاکم بر روابط اشخاص در جوامع مختلف است.

از آنجائیکه ممکن است افرادی نا آگاه به حقوق اجتماعی در صدد توسل به زور و تجاوز به حقوق دیگران باشند و با اقدامات و اعمال خلاف قانون خود بخواهند جامعه را دچار خدشه نمایند، ضروری است بمنظور حفظ و حراست از منافع و آیان جامعه و همچنین حفاظت از منافع اشخاص جامعه در قبال یکدیگر و تأمین نیازهای گوناگون آنان، تشکیلاتی را ساماندهی نمود که حکومت نام دارد.

قواعد و مقرراتی که حدود اختیارات و وظایف حکومت در برابر اشخاص جامعه و همچنین حقوق و تکالیف افراد جامعه در مقابل حکومت و علاوه بر آن روابط بین تشکیلات حاکمیت را که تأمین کننده نیاز همه اجتماع می باشد مقرر میدارد حقوق عمومی نام دارد .

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.