فایل جزوه جنین شناسی اندام تحتانی بخش سوم

جزوه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
749 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

فایل جزوه جنین شناسی اندام تحتانی بخش سوم

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه جنین شناسی اندام تحتانی بخش سوم را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۶ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فایل جزوه جنین شناسی اندام تحتانی بخش سوم

سه نوع عضله داریم :
۱. صاف
۲. اسکلتی
۳. قلبی
از نظر منشا چهار نوع عضله داریم :
۱. اسکلتی
۲. صاف
۳. قلبی
۴. عضلانی که منشا اپیدرمی دارند و سلول های خاصی هستند که خاصیت انقباضی دارند به آنها سلول های مایو اپیتلیال میگوییم. این عضله در پروستات غدد تیروئیدی غدد چربی و… وجود دارند.

عضلات صاف
منشا انها از مزودرم احشایی دور روده ها هستند یعنی در واقع از مزودرم لترال پلیت لایه اسپلانکیک (splanchic mesoderm) به وجود می آید .

عضلات خاص مایواپیتلیال جز استثناء ها هستند و از اکتودرم به وجود میایند. عضلاتی که مربوط به مردمک غدد پستان غدد عرق هستند این ها
منشاشون از اکتودرم هست در صورتی که بقیه عضلات از مزودرم هستند با این تفاوت که عضلات اسکلتی از مزودرم پاراگزیال هستند . عضلات صاف از مزودرم splanchic هستند و عضلات قلبی از لایه احشایی اطراف لوله قلبی یا میشه گفت مزودرم splanchic که اطراف لوله قلبی مشتق می شوند.

عضلات اسکلتی (ارادی)

از paraxial mesoderm مجاور محوری به وجود می آید این paraxial mesoderm از ناحیه سرتا دم است در ناحیه سر somitomeres ها را می سازد و در ناحیه پایین omites ها را می سازد پس سلولهایی که در این ناحیه قرار میگیرند از مزودرم پاراگزیال تبدیل به عضلات اسکلتی می شوند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.