فایل جزوه جنین شناسی اندام تحتانی بخش دوم

جزوه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
874 بازدید
7,000 تومان 5,500 تومان٪21 تخفیف

فایل جزوه جنین شناسی اندام تحتانی بخش دوم

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه جنین شناسی اندام تحتانی بخش دوم را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۷ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فایل جزوه جنین شناسی اندام تحتانی بخش دوم

حوه تکامل سیستم اسکلتی در دوران جنینی
در جنین شناسی عمومی خواندیم که در زمان گاسترولاسیون سه لایه زایای ماشروع به شکل گرفتن می کنند لایه های اکتودرم، مزودرم و اندودرم. به غیر ازاین سه لایه زایا ،تعدادی دیگر از سلولها هستند که نقش خیلی مهمی بازی می کنند و این سلولها ، سلولها neural crest هستند .

در کتابها ورفرنس های جدید ،سلولهای neural crest را به عنوان لایه چهارم زایادر نظر گرفتند ؛ چونکه در تمامی بخشهایی که در جنین شناسی اختصاصی می خوانیم ، ردپایی از neural crest است و در تکامل اعضای مختلف شرکت می کند.

روش های استخوان سازی
در بافت شناسی خواندیم که ما دو نوع استخوان سازی داریم :

۱. استخوان سازی درون غشایی intramembranous

۲ . استخوان سازی درون غضروفی (intrachondral/endochondral)

که هر کدام از اینها تفاوت هایی با همدیگر دارند. در کل قانونش این هست که استخوان های پهن و flat مثل جمجمه داخل غشایی هستند ولی استخوان های دراز مثل بازوها ، ساق ، ران و…داخل غضروفی هستند.

Intramembranous ossification : این استخوان سازی در مزانشیمی انجام میشود که یک حالت غشایی دارد و به همین دلیل ، اسمش را intramembranous گذاشته اند یعنی سلول های مزانشیمی که در تصویر میبینید تمایز پیدا نکردند، در واقع متحد می شوند که تبدیل به سلول های استئوبلاست بشوند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.