فایل جزوه اصول مهندسی باد و زلزله

جزوه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
524 بازدید
9,000 تومان 7,500 تومان٪17 تخفیف

فایل جزوه اصول مهندسی باد و زلزله

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه اصول مهندسی باد و زلزله مدرس دکتر حسین کیهانی را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۴۰ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فایل جزوه اصول مهندسی باد و زلزله

هدف مهندسی زلزله :
اهداف مهندسی زلزله عبارت اند از: ۱- حداقل نمودن مرگ و میر انسانی ۲- حداقل نمودن خسارت مالی: که خسارت مالی می تواند به دو صورت اتفاق بیفتد: الف( مستقیم ب( غیر مستقیم
الف : مستقیم با از بین رفتن ساختمان ها، موزه ها و سایر ابنیه خسارات مالی به کشور وارد می شود
ب : غیر مستقیم با توجه به عدم انجام معاملات و تجارت، خسارت دیگری نیز به کشور وارد می گردد. طبیعی است هر دو این دسته ها به ضرر اقتصاد ملّی خواهد بود.
-۳ حفظ شریان های حیاتی مثل آب و برق و …

نظریه صفحه زمین ساخت :
این نظریه بیان می کند که زمین از تعدادی صفحات صلب تشکیل شده است که در کنار یکدیگر حرکت می کنند. در هنگام برخورد این لایه ها با یکدیگر، معمولاً صفحات اقیانوسی به سمت پایین رانده می شوند در نتیجه این برخورد و فرورانش در نواحی مرزی صفحات زمین، زلزله رخ می دهد. پدیده دیگری که در این نواحی مشاهده می شود، وقوع آتش فشان است.

علت رخ دادن زلزله های درون صفحه ای :
همان گونه که مشاهده کردیم با استفاده از نظریه لرزه زمین ساخت وقوع زلزله ها در نواحی برخورد پوسته ها توجیه شد اما برای توجیه زلزله های رخ داده شده درون صفحات از نظریه دیگری به نام گسل ها fault

استفاده می شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.