رویه ی قضایی فرانسه و اجرای آرای داوری ابطال شده در محل صدور

رویه ی قضایی فرانسه و اجرای آرای داوری ابطال شده در محل صدور
نوع فایل
pdf
حجم فایل
357KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
607 بازدید
10,000 تومان 8,500 تومان٪15 تخفیف

 رویه ی قضایی فرانسه و اجرای آرای داوری ابطال شده در محل صدور

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf مقاله درباره رویه ی قضایی فرانسه و اجرای آرای داوری ابطال شده در محل صدور را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۱۳۴ صفحه مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

 رویه ی قضایی فرانسه و اجرای آرای داوری ابطال شده در محل صدور

چکیده
یکی از مباحث داوری تجاری بین المللی، راجع به اثر حکم ابطال رای داوری در دادگاه کشور مبدا است. دو دیدگاه متفاوت در این خصوص مطرح است؛

دیدگاه نخست قائل به اثر فرا سرزمینی حکم ابطال بوده، و دیدگاه دیگر اعتقاد به اثر سرزمینی آن دارد. در صورتی که دیدگاه اخیر پذیرفته شود، رای داوری با وجود ابطال آن در کشور مبدا قابل اجرا در سایر کشورها خواهد بود.

رویه ی قضایی فرانسه از دیدگاه اخیر پیروی کرده و آرای داوری ابطال شده در محل صدور را اجرا می کند. در این مقاله سعی بر این است که مبانی توجیهی رویهی قضایی فرانسه به همراه قضایای مطرح شده در این خصوص مورد بررسی قرار گیرد.

مقدمه
موضوع جالبی که مدتها ذهن علما و حقوقدانان را به خود مشغول ساخته، ماهیت آیا » و اثر حکم ابطال رای داوری توسط دادگاه مبدا است.

پرسش اصلی این است که تصمیم دادگاه مبدا مبنی بر ابطال رای داوری برای دادگاه های سایر کشورها اثر الزام آور یا اینکه حکم مزبور اثر سرزمینی داشته و صرفا در داخل مرزهای کشور متبوع ،«؟ دارد دادگاه واجد اثر و الزام است؟

در صورتی که حکم ابطال رای اثر سرزمینی داشته باشد، صرفا نسبت به دادگاه های محل صدور موثر بوده و الزامی برای دادگاه های سایر کشورها ایجاد نمی کند…

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.