جزوه درس روان پزشکی مبحث پزشکی روان تنی Psychosomatic Medicine

جزوه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
488 بازدید
8,000 تومان 5,800 تومان٪28 تخفیف

جزوه درس روان پزشکی مبحث پزشکی روان تنی Psychosomatic Medicine

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه درس روان پزشکی مبحث پزشکی روان تنی Psychosomatic Medicine استاد دکتر حسینی را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۱۴ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

جزوه روان پزشکی مبحث پزشکی روان تنی Psychosomatic Medicine

پزشکی روان تنی یا اختلال علائم جسمی و اختلالات مرتبط
بسیاری از پزشکان به دنبال جدا کردن روان و تن بوده اند ولی مشخص شده که جدا کردن روان و تن مقدور نیست و اگر کسی بخواهد این دو را از یکدیگر جدا کند، باعث نادیده گرفتن بیمار و اشتباه در تشخیص شده و در نتیجه درمان درست صورت نمی گیرد؛ چون این دو کاملا در تعامل جدی با همدیگر هستند.

مفهوم کلی پزشکی روان تنی، ارتباط بین جسم و روان را نشان می دهد.
پزشکی روان تنی شاخه ای از روانپزشکی است که پزشکان این حوزه سال هاست در بالین و در بیمارستان های جنرال مشغول فعالیت هستند.

در امریکا از سال ۲۰۰۵ به عنوان رشته مستقل توسط بورد روانپزشکی امریکا پذیرفته شده و به عنوان یک رشته فوق تخصصی شناخته می شود. در ایران چندین سال است که رزیدنت این رشته برای فلوشیپ پذیرفته می شود.

اختلال علائم جسمی و اختلالات مرتبط ) somatic symptom disorder and related disorder

درتقسیم بندی DSM5 سه بخش اختلالات سوماتوفورم )شبه جسمی( که قبلا در تقسیم بندی ۴- DSM وجود داشت و اختلالات طبی تحت تاثیر عوامل روانشناختی و اختلال ساختگی در یک طبقه تشخیصی واحد با عنوان somatic symptom disorder and related disorder قرار گرفته اند؛

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.