جزوه درس روان پزشکی مبحث مفاهیم کلی ، شرح حال و معاینات وضعیت روانی

جزوه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
641KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
1132 بازدید
8,000 تومان 6,800 تومان٪15 تخفیف

جزوه درس روان پزشکی مبحث مفاهیم کلی ، شرح حال و معاینات وضعیت روانی 

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه درس روان پزشکی مبحث مفاهیم کلی روانپزشکی، شرح حال و معاینات وضعیت روانی دکتر خوزان را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۲۳ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

درس روان پزشکی مبحث مفاهیم کلی روانپزشکی، شرح حال و معاینات وضعیت روانی دکتر خوزان

تعریف اختلال روانی:

اختلال روانی :(Mental Disorder)  یک سندرم رفتاری یا روانشناختی است که با ناراحتی همراهی داشته و در چارچوب واکنش های مورد انتظار در مقابل یک حادثه خاص یا در ارتباط بین فرد و جامعه قرار نداشته باشد.

پس اختلال روانی: یک سندرم است.
رفتاری و روانشناختی ست: علائم در محدوده روان فرد است.

دو نکته مهم در افتراق اختلالات روانی از موارد دیگر وجود دارد که بررسی آنها ضروری است ۱- همراهی با ناراحتی و ۲- وجود واکنش غیر قابل انتظار بر اساس شرایط موجود.

با ناراحتی همراهی دارد: ایجاد آشفتگی در فرد؛ اختلال روان به علت علائمی شامل: وسواس، افسرده بودن و اضطراب برای فرد distress ایجاد می کند. البته در مواردی مثل فاز شیدائی Manic phase در اختلال دو قطبی Bipolar disorder) فرد دچار احساس ناراحتی نیست و اتفاقاً کاملاً شاد و سرخوش است.

نهایتاً به طور کلی گفته می شود که شرایط باید برای فرد ناراحتی Discomfort) یا افت عملکرد Dysfunction) ایجاد کند. یا اختلال عملکرد می تواند در حوزه های اجتماعی، تحصیلی، بین فردی (اشکال در ارتباط با دوستان، همسر، والدین و…) باشد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.