جزوه آموزش تکنیسین های داروخانه

جزوه آموزش تکنیسین های داروخانه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
909 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

جزوه آموزش تکنیسین های داروخانه

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل pdf جزوه آموزش تکنیسین های داروخانه فصل دوم آشنایی با دسته های درمانی داروها را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۸۲ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

جزوه آموزش تکنیسین های داروخانه

همانطور که می دانید نسخه خوانی حرفه ای است که یکی از مهمترین شروط شروع و تسلط بر آن ، تسلط بر داروشناسی است. داروشناسی در بحث نسخه خوانی در حد شناخت نام و دیکته داروها ،گروه دارویی، دوز و شکل های رایج دارو کافی می باشد. این که دارویی چه فرمول شیمیایی دارد، طریق و میزان مصرف آن دارو در افراد مختلف چقدر می باشد،در چه بیماری هایی و با چه دوزی مصرف می شود ، مکانیسم اثر دارو در بدن به چه شکلی است و …. برای یک نسخه پیچ ساده داروخانه لازم نیست و موارد گفته شده و موارد مشابه آن ، علمی است که پزشکان و بالاخص پزشکان متخصص و داروساز ها باید بدان آگاهی داشته باشند.

اهمیت شناخت دیکته و دوز داروها برای یک نسخه پیچ

برخی از پزشکان در تجویز دارو بر روی نسخه ، گاها نام کامل دارو رو نمی نویسند. در چنین شرایطی ، نسخه خوان با تکیه بر اطلاعات داروشناسی نسبت به تشخیص آن دارو اقدام میکند. بر همین اساس ، نیاز می باشد تا نسخه پیچ به املای نوشتاری دارو آگاه بوده و ضمنا دوز و شکل های دارو ها رو نیز بداند! ضمن اینکه تا زمانی که دارویی به گوش و یا چشم نسخه خوان نخورده باشه مسلما در تشخیص دارو نیز تردید خواهد داشت.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.