اصول گزارش نویسی در مطبوعات (گزارش نویسی چشم عقاب)

اصول گزارش نویسی در مطبوعات (گزارش نویسی چشم عقاب)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
823 بازدید
10,000 تومان 8,000 تومان٪20 تخفیف

 اصول گزارش نویسی در مطبوعات (گزارش نویسی چشم عقاب)

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه اصول گزارش نویسی در مطبوعات (گزارش نویسی چشم عقاب) دکتر محمد مهدی فرقانی را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۸۷ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

اصول گزارش نویسی در مطبوعات (گزارش نویسی چشم عقاب)

«گزارش‌نویسی، چشم عقاب روزنامه‌نگاری» در ۶ فصل تنظیم شده است. فصل نخست در برگیرنده کارکرد‌ها، تعاریف گزارش و گزارشگر است. این فصل در سه بخش به موضوع‌های چیستی گزارش، گزارشگر چیست؟ و ارایه چند تعریف از گزارش می‌پردازد و با یکی از قدیمی‌ترین نمونه‌های چاپ شده گزارش با عنوان «دیدار دماوند کوه» به پایان می‌رسد.

عنوان فصل دوم کتاب، گزارش‌های خبری است که در دو بخش به انواع گزارش و کارکرد‌ها، ویژگی‌ها و انواع گزارش خبری می‌پردازد. انواع گزارش‌های سمینار، بحران، قضایی، حوادث، نشست مطبوعاتی دولت(رسانه‌ای)، سخنرانی و میزگردها نمونه‌هایی از انواع گزارش خبری است که در این بخش به آن‌ها اشاره شده است.

در فصل سوم گزارش‌های غیرخبری مطرح می‌شود که در یک دسته‌بندی ۱۰ موردی، انواع گزارش‌های غیرخبری مانند گزارش‌‌‌هایی از مکان، سفر، علمی – تخصصی، مصور، اجتماعی، تحلیلی و توسعه را در برمی‌گیرد.

ساختار و پیکربندی گزارش با پنج بخش مواد و عناصر تشکیل‌دهنده گزارش، ساختار گزارش، اجزا و عناصر کامل‌کننده گزارش، اصول مهم در گزارش‌نویسی، زبان و نثر گزارش اجزای فصل چهارم را شامل می‌شوند.

دو فصل پایانی کتاب «گزارش‌نویسی، چشم عقاب روزنامه‌نگاری» به مباحث مراحل عملی تهیه گزارش، شیوه نگارش و سبک تنظیم گزارش و روزنامه‌نگاری تحقیقی می‌پردازد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.