فایل جزوه آمار استنباطی دانشجویان رشته روانشناسی استاد جواد ناصریان

جزوه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
8MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
94 بازدید
11,000 تومان 8,500 تومان٪23 تخفیف

فایل جزوه آمار استنباطی دانشجویان رشته روانشناسی استاد جواد ناصریان

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل فایل pdf جزوه آمار استنباطی دانشجویان رشته روانشناسی استاد جواد ناصریان را آماده دانلود قرار داده است .این فایل شامل ۱۰۹ صفحه مطالب آموزنده و سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از ا تمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

جزوه آمار استنباطی دانشجویان رشته روانشناسی استاد جواد ناصریان

توجه: توضیح زیر صرفا جهت انجام تنظیمات می باشد

استنباط آماری (به انگلیسی: Statistical inference) فرایند استفاده از تحلیل داده برای نتیجه‌گیری ویژگی‌های توزیع احتمال زیربنایی و اصلی است.

تحلیل استنباط آماری ویژگی های جامعه را نتیجه‌ گیری می‌کند و برای این نتیجه‌ گیری، مثلاً از آزمون فرض و استنباط برآوردها استفاده می‌کند.

در این‌جا، فرض شده است که مجموعه داده مشاهده‌ شده، از جمعیت بزرگ‌ تر نمونه‌ گیری شده‌ است.

استنباط آماری(به انگلیسی: Statistical inference) فرایند استفاده از تحلیل داده برای نتیجه‌گیری ویژگی‌های توزیع احتمال زیربنایی و اصلی است

جامعه آماری (به انگلیسی: Statistical population) ، عبارت است از مجموعه کل واحد آماری (به هر یک از افراد با اشیا واحد آماری گویند

هرگاه داده های آن ها در یک بررسی آماری گردآوری شوند) که می خواهیم درباره ی اعضای آن ها موضوع* یا موضوعاتی را مطالعه کنیم.

به تعداد اعضای جامعه آماری اندازه یا حجم جامعه آماری می گویند. به طور مثال در یک دانشگاه اگر تعداد دانشجویان هزار نفر باشد عدد هزار حجم جامعه نام دارد.

”’نمونه”’ هر زیر مجموعه از جامعه ی آماری که با روش مشخصی انتخاب شده باشد ( نمونه گیری ) را یک نمونه می نامیم

و هر یک از افراد یا اشیای انتخاب شده را عضو نمونه می‌نامیم و به تعمیم از جامعه آماری به تعداد اعضای نمونه اندازه یا حجم نمونه می گوییم.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.