جزوه فصل سوم کتاب ترمودینامیک تالیف ون وایلن

 جزوه فصل سوم کتاب ترمودینامیک تالیف ون وایلن
نوع فایل
pdf
حجم فایل
486KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
251 بازدید
7,000 تومان 5,500 تومان٪21 تخفیف

 جزوه فصل سوم کتاب ترمودینامیک تالیف ون وایلن

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل pdf فایل جزوه فصل سوم کتاب ترمودینامیک تالیف ون وایلن مقدمه ای بر قانون اول ترمودینامیک را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۱۶ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

مقدمه ای بر قانون اول ترمودینامیک

در فصل یک اشاره شد انرژی نه تولید می شود و نه از بین می رود. انرژی تنها می تواند تغییر شکل دهد. قانون اول را به طور ساده می توان به شرح زیر بیان نمود:
در طی یک واکنش بین یک سیستم و محیط اطراف آن مقدار انرژی افزوده شده به سیستم، باید دقیقاً معادل انرژی از دست داده شده توسط محیط باشد.

آدیاباتیک:

به فرآیندی که در طی آن هیچ انتقال حرارتی صورت نگیرد فرآیند آدیاباتیک گویند. برای آدیاباتیک کردن یک فرآیند دو راه وجود دارد:
یا سیستم آنقدر خوب عایق بندی شده باشد که فقط مقدار نا چیزی حرارت بتواند از مرزهای آن عبور کند، یا اینکه سیستم و محیط هر دو هم دما باشند تا هیچ نیروی محرکی (گرادیان دمایی) برای بروز انتقال حرارت به وجود نیاید.
یک فرآیند آدیاباتیک نباید با فرآیند ایزوترم یکی گرفته شود. با وجود اینکه هیچ انتقال حرارتی در یک فرآیند آدیاباتیک وجود ندارد، اما شاید انتقال انرژی وجود داشته باشد و دمای سیستم با عوامل دیگری مانند کار تغییر کند.

۳-۲ ) کار:

توانایی انجام کار است . واحد کار ژول است . کار همچنین شکلی از انرژی مانند گرما می باشد، بنابراین واحد آن است. کار انجام شده در واحد زمان توان (KJ) همان واحد انرژی شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.