جزوه فصل دوم کتاب ترمودینامیک ون وایلن خواص ماده خالص

 جزوه فصل دوم کتاب ترمودینامیک ون وایلن خواص ماده خالص
نوع فایل
pdf
حجم فایل
958KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
184 بازدید
8,000 تومان 6,500 تومان٪19 تخفیف

 جزوه فصل دوم کتاب ترمودینامیک ون وایلن خواص ماده خالص

دانشجویان و کاربران گرامی در این بخش گروه علمی گوگل فایل pdf فایل جزوه فصل دوم کتاب ترمودینامیک ون وایلن خواص ماده خالص را آماده دانلود و استفاده شما عزیزان قرار داده است .این فایل شامل ۳۲ صفحه با مطالب سودمند می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت گوگل فایل خریداری و دانلود نمایید. امید است سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. پس از اتمام فرآیند خرید لینک فایل قابل مشاهده و دانلود می باشد و یک لینک هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

خواص ماده خالص: ۲-۱ ) ماده ی خالص ۱

آب) – Co2 . He . N) ماده ای که دارای ترکیب شیمیایی یکسان باشد را ماده ی خالص گویند. یک ماده ی خالص یک عنصر و یا یک ترکیب شیمیایی منفرد نیست. مخلوطی از عناصر و یا ترکیبات
شیمیایی نیز تا زمانی که همگن باقی بمانند یک ماده خالص را تشکیل می دهند. مخلوطی از دو یا چند فاز از یک مادهی خالص تا زمانی که ترکیب شیمیایی آن در تمام فازها یکسان باقی بماند مادهای خالص خواهد بود.
اما مخلوطی از هوای گازی شکل و هوای مایع یک مادهی خالص را تشکیل نمیدهند. زیرا ترکیب شیمیایی این دو با هم متفاوت میباشد. و این به دلیل وجود عناصر مختلفی است که در هوا وجود دارند و در فشارهای خاصی دارای دماهای میعان متفاوتی هستند.

فاز ۱

یک فاز به عنوان یک آرایش مولکولی مجزا که همه جا یکنواخت می باشد و می توان آن را از دیگر آرایش ها، با سطوح مرزی مشخصی به سادگی جدا کرد تعریف می شود.
سرعت ارتعاش مولکول ها درجامدات به دما بستگی دارد. هنگامی که یک جامد به مایع تبدیل شود فواصل بین مولکول ها معمولاً کمی افزایش می یابد (باستثناء آب) در گازها، مخصوصاً در چگالی های کم، نیروهای بین مولکولی بسیار کوچک است و تنها تأثیر متقابل بین مولکول ها برخورد آنها با یکدیگر می باشد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.